sukces na Gitariadzie

W dniach 4-8 kwietnia br. w Kłodzku zorganizowany został Ogólnopolski Konkurs Gitarowy

w ramach XXI Kłodzkiego Festiwalu Muzycznego „GITARIADA”.

Prezentacje kilkudziesięciu uczestników z różnych stron Polski, m.in. z Warszawy, Płocka, Poznania, Gdyni, Katowic, Zgorzelca, Lublina, Bielska-Białej i Wrocławia, oceniało profesjonalne jury w składzie: dr hab. Marek Nosal z Akademii Muzycznej w Katowicach (przewodniczący), honorowy profesor oświaty Marek Zieliński z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. we Wrocławiu i dr Bartłomiej Marusik z Państwowej Szkoły uzycznej I st. w Jarocinie. Regulamin konkursu umożliwiał udział w zmaganiach nie tylko solistom, ale także zespołom gitarowym oraz zespołom kameralnym z udziałem gitary. Uczennice naszej szkoły: Zuzanna Sikorska (flet) i Marta Furtek (gitara), które wystąpiły w duecie o wdzięcznej nazwie „Duet Nowy Fletowo-Gitarowy” dobrze zaprezentowały się na konkursowej scenie w zabytkowej sali Muzeum Ziemi Kłodzkiej, i decyzją jury otrzymały III miejsce w grupie gry zespołowej uczniów szkół muzycznych I st. Duet do konkursu przygotowali nauczyciele: Bożena Adamska i Witold Kozakowski. Gratulacje dla uczennic i nauczycieli!